Programista Junior 6/2020 (08) – Enigma – Polacy, którzy uratowali świat. Programowanie w języku Python

Gra przygodowa „Enigma – Polacy, którzy uratowali świat”. Programowanie w języku Python

Kto z nas nie ma choćby jednego, najmniejszego sekretu? Zawsze znajdzie się jakaś informacja, którą chcielibyśmy schować przed światem. W tej serii artykułów stworzymy prostą grę przygodową, jednocześnie ucząc się programowania w języku Python. W naszej pracy wykorzystamy środowisko o nazwie Skulpt, które pozwala uruchomić grę w przeglądarce.

>>POBIERZ BEZPŁATNIE CAŁY ARTYKUŁ<<

Dowiesz się:

  • Jak programować w języku Python.

  • Poznasz podstawowe konstrukcje programistyczne, jak: instrukcje warunkowe, pętle, funkcje Poznasz występujące w Pythonie różne typy danych.

  • Samodzielnie wykorzystasz gotowe klasy w programowaniu obiektowym.

  • Poznasz zasady i prawo obowiązujące w ruchu Open Source oraz różne licencje oprogramowania.

Potrzebna wiedza:

  • Znajomość matematyki na poziomie podstawowym (liczenie do 100, podstawowe operatory, jak dodawanie, odejmowanie, mnożenie czy dzielenie).

  • Umiejętność czytania ze zrozumieniem – doświadczenie pokazuje, że to nie jest wcale łatwe (często po instrukcję obsługi sięgamy na samym końcu).

  • Chęć do nauki! Bez niej nie damy rady efektywnie przyswoić wiedzy – to prawda stara jak świat.

Artykuł pochodzi z magazynu Programista Junior nr 6/2020 (08). Spis treści: https://dm69216.domenomania.eu/programista-junior-6-2020-08/

Autorami artykułu są Adam Jurkiewicz oraz Katarzyna Wasilkowska.

Adam Jurkiewicz to haker edukacji, członek nieformalnej grupy SuperbelfrzyRP. Absolwent kursów Massachusetts Institute of Technology oraz IBM Professional Data Science z języka programowania Python. Trener języka programowania Python, robotyki. Programista, administrator systemów UNIX/Linux, twórca remiksu edukacyjnego FREE_Desktop

Katarzyna Wasilkowska to autorka licznych powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży, odpowiedzialna za opiekę literacką projektów Fundacji Rozwoju Edukacji Cyfrowej, między innymi książki „Koduj w Pythonie – tworzymy grę przygodową”.